Dziś jest: środa 18 lipiec 2018 temp. dziś: oC
jutro: oC
Księga gości
Zbliża się jubileuszowa 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Zarezerwujcie sobie czas na dwa wrześniowe weekendy (9-10 i 16-17.09) – oferta w województwie podlaskim jest pełna ciekawych miejsc i obiektów.

Europejskie Dni Dziedzictwa, to najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu, a przy tym projekt o charakterze społecznym i edukacyjnym. W 1991 roku formalnie powołała je Rada Europy. W Polsce obchody rozpoczęto dwa lata później.

W tym roku hasłem przewodnim projektu jest „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Ma ono przypominać, że to jak żyjemy dzisiaj, jest wynikiem naszego dziedzictwa kulturowego, wiedzy i zwyczajów poprzednich pokoleń. Narodowy Instytut Dziedzictwa, organizator EDD w Polsce, chce też zwrócić uwagę na estetykę przestrzeni i kwestie planowania przestrzennego – rozwój miast powinien nawiązywać do ich historycznego układu i zabudowy.

Inauguracja projektu w województwie podlaskim odbędzie się 9 września br. w Orli. Na oficjalne rozpoczęcie zaprasza Marszałek Województwa Podlaskiego, Wójt Gminy Orla oraz Gminny Ośrodek Kultury.

 

Więcej informacji i program wydarzeń znajdziecie w informatorze w linku poniżej.

http://www.podlaskieit.pl/uploads/edd%202017%20-%20informator.pdf

 

 

 

edd-2017-plakat