Dziś jest: poniedziałek 19 marzec 2018 temp. dziś: oC
jutro: oC
Księga gości
DM_2017_HD_FBb

Już w najbliższy weekend tj 23-25 czerwca odbywać się będą kolejne Dni Miasta Białegostoku. Na białostoczan czekają koncerty, wystawy, spacery historyczno-przyrodnicze i potańcówki. Na Rynku Kościuszki wystąpią Alphaville i BeMy, w kinie Forum – Ewa Bem z zespołem.

Tegoroczne Dni Miasta Białegostoku rozpoczną się w piątek (23 czerwca) od spaceru „Kwiatki z historią” po Parku Starym im. księcia Józefa Poniatowskiego. Tego dnia można będzie wybrać się na otwarcie wystawy „Moja galeria to ulica” i na dwa koncerty. Na pierwszym białostoczanie usłyszą piosenki Andrzeja Zauchy w wykonaniu „C’est La vie”. Na drugim wystąpi białostocki raper Michał „Cira” Ciruk (godz. 19.00). Zaś wieczorem odbędzie się potańcówka z zespołem Whitestok.

Sobotę (24 czerwca) wypełnią kolejne wydarzenia kulturalne – spacery historyczno-przyrodnicze, spektakl „Po drugiej stronie lustra” i wystawa „Mosty”. Na dziedzińcu Pałacu Branickich zostaną zorganizowane Dni Dworskie: Gryfiada Branickich (godz. 16.00–20.00). W programie musztra paradna, koncerty muzyki dawnej i orkiestry barokowej. Wieczorem, już tradycyjnie na Rynku Kościuszki, wystąpią gwiazdy. Tym razem będą to zespoły BeMy oraz Alphaville (godz. 20.30.).

Ostatni dzień (25 czerwca) rozpocznie się Jarmarkiem Świętojańskim (godz. 9.00–16.00) na Rynku Kościuszki. Rodziny z dziećmi będą mogły wybrać się na festyn rodzinny „Bezpieczne Wakacje” na Dojlidach (godz. 11.00–15.00). W czasie wydarzenia „Zwierzęta w mundurach” obejrzą pokaz koni wojskowych i psów w służbach mundurowych. W godzinach wieczornych tj. 17.00-19.00 będzie można wspólnie pobawić się na potańcówce w suchym stawie w Ogrodzie Branickich. Dni Miasta Białegostoku zakończy wręczenie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku (godz. 19.00). Uroczystość w kinie Forum uświetni występ Ewy Bem z zespołem.

Szczegółowy program imprezy: http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/dni-miasta-bialegostoku-2017/