Dziś jest: czwartek 19 październik 2017 temp. dziś: oC
jutro: oC
Księga gości
www_bok_2-480x360

W tym roku Dni Sztuki Współczesnej odbędą się po raz 32. i potrwają do 28 maja. Gośćmi festiwalu będą m.in.: VerTeDance Company z Czech, Independent Theatre and Dance Project z Białorusi, Dakh Daughters z Ukrainy, Robert Nižník z Czech, Teatr Biuro Podróży, Teatr Pieśń Kozła, Teatr Kana, Ludomir Franczak, Centrala 71/Supernova, Emiter, Kristen, Kobieta z wydm, Magdalena Franczak, Paweł Matyszewski, Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi.

Wydarzenia zorganizowane zostaną w wielu miejscach miasta – nie tylko w kinie Forum i Famie, ale też m.in. na Węglowej, w Galerii R5 czy Otwartej Przestrzeni Artystycznej ARTEA. W plenerze można będzie obejrzeć spektakle „TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch” (suchy staw przy Pałacu Branickich) czy „Cisza w Troi” (dziedziniec Pałacu Branickich).

Szczegóły tegorocznego programu:

Wydarzenie towarzyszące:

18 maja 2017 (czwartek)
19:00 – Backstage – wernisaż wystawy fotografii Aliny Gabrel-Kamińskiej, Mała Galeria BOK – foyer Forum, ul. Legionowa 5, wstęp wolny

24 maja 2017 (środa)
18:00 – Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi Joanna.Johanna.Johanan (50’) – spektakl dla widzów w wieku 12+ i spotkanie z twórcami, prowadzenie Olga Gordiejew, Kino Forum, ul. Legionowa 5, bilety 15 zł**/25 zł
20:00 – Emiter Terytorium snu – otwarcie instalacji i spotkanie z artystą (godz. 21:00), prowadzenie Mirosław Miniszewski, dawna szkoła żydowska Tarbut, ul. Lipowa 41D, wejście od podwórza za WKU, wstęp wolny
21:00 – Wydział Sztuki Lalkarskiej AT Nazywam się wojna (40’), Amor Omnia Vincit (40’) – spektakle dla widzów 16+, bilety 10 zł (ulgowy) / 15 zł (normalny) do kupienia w AT*, Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego, ul. Sienkiewicza 14

25 maja 2017 (czwartek)
18:00, 19:00, 20:00, 21:00 – Emiter Terytorium snu – instalacja, dawna szkoła żydowska Tarbut, ul. Lipowa 41D, wejście od podwórza za WKU, wstęp wolny
18:30 – Magdalena Franczak, Paweł Matyszewski Uparta obecność – wernisaż wystawy, kuratorka: Katarzyna Siwerska, Galeria R5, ul. Raginisa 5, wstęp wolny
20:30 – Independent Theatre and Dance Project (BY) From Life of Insects (70’) – spektakl dla widzów 12+, po spektaklu koncert Mikrokabaret na dziedzińcu AT – Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego, Sienkiewicza 14, bilety 15 zł**/25 zł

26 maja 2017 (piątek)
18:00, 19:00, 20:00, 21:00 – Emiter Terytorium snu – instalacja, dawna szkoła żydowska Tarbut, ul. Lipowa 41D, wejście od podwórza za WKU, wstęp wolny
18:00 – VerTeDance Company (CZ) Korekta (55’) – spektakl i spotkanie z twórcami, prowadzenie Jadwiga Majewska, Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego, ul. Sienkiewicza 14, bilety 30 zł**/40 zł
20:00 – Dakh Daughters (UA) – koncert, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, ul. Elektryczna 12, bilety 20 zł**/30 zł
22:00 – Kobieta z wydm, Kristen – koncerty, klub Fama, bilety 15 zł**/25 zł

27 maja 2017 (sobota)
10:00 – Robert Nižník (CZ) Ukryty przeciwnik (6 h) – Master Class dla aktorów i tancerzy w wieku 18+, Otwarta Przestrzeń Artystyczna ARTEA, ul. Zwycięstwa 10 (budynek Polmozbytu), bilet dwudniowy 40 zł
14:00 – Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch – spektakl plenerowy dla dzieci od lat 2 do 102, po spektaklu warsztaty T jak Teatr, T jak Tuwim, T jak Twórczość, suchy staw przy Pałacu Branickich, wstęp wolny (w razie złej pogody spektakl odbędzie się o g. 15:00 w Teatrze Szkolnym im. J. Wilkowskiego, ul. Sienkiewicza 14, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona)
16:00, 18:30 – Ludomir Franczak Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej – instalacja performatywna, Węglówka, ul. Węglowa 8, magazyn nr 30 – siedziba ALPI, bilety 15 zł**/25 zł
18:00, 19:00, 20:00, 21:00 – Emiter Terytorium snu – instalacja, dawna szkoła żydowska Tarbut, ul. Lipowa 41D, wejście od podwórza za WKU, wstęp wolny
20:00 – Teatr Kana Projekt: Ojciec (85’) – spektakl i spotkanie z twórcami, prowadzenie Bartosz Kuźniarz, Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1, bilety 30 zł**/40 zł
22:30 – Teatr Biuro Podróży Silence/ Cisza w Troi – spektakl plenerowy, dziedziniec Pałacu Branickich, ul. Kilińskiego 1, wstęp wolny (w razie złej pogody spektakl odbędzie się o tej samej porze w niedzielę 28 maja)

28 maja 2017 (niedziela)
10:00 – Robert Nižník (CZ) Ukryty przeciwnik (6 h) – Master Class dla aktorów i tancerzy w wieku 18+, Otwarta Przestrzeń Artystyczna ARTEA, ul. Zwycięstwa 10 (budynek Polmozbytu), bilet dwudniowy 40 zł
12:00 – Magdalena Franczak, Paweł Matyszewski Kwiatostany – warsztaty kwiatowych wypieków, Galeria R5, ul. Raginisa 5, udział bezpłatny, zapisy: widokstowarzyszenie@gmail.com
17:00 – Ludomir Franczak Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej – instalacja performatywna, Węglówka, ul. Węglowa 8, magazyn nr 30 – siedziba ALPI, bilety 15 zł**/25 zł
19:00 – Centrala 71/Supernova Matka Gyubala Wahazara (105’) – spektakl i spotkanie z twórcami, prowadzenie Konrad Szczebiot, Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1, bilety 15 zł**/25 zł
22:00 – Teatr Pieśń Kozła Portrety wiśniowego sadu – spektakl i spotkanie z Grzegorzem Bralem, prowadzenie Jadwiga Majewska, Kino Forum, ul. Legionowa 5, bilety 40 zł**/50 zł

* Bilety na spektakle studentów AT (dwa spektakle w ramach jednego biletu) do kupienia na Wydziale Sztuki Lalkarskiej AT, rezerwacje tel. 85 743 54 53
** Bilety w przedsprzedaży

BILETY: dostępne są w kasie kina Forum oraz online na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl
Uwaga! Sprzedaż internetowa kończy się na dobę przed wydarzeniem.

WAŻNE!
Podczas spektakli (oprócz pleneru) obowiązuje zakaz fotografowania i filmowania.
Organizator bardzo prosi o punktualne przybycie na spektakle – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku.
Festiwal realizowany ze środków Miasta Białegostoku

źródło: http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/32-dni-sztuki-wspolczesnej/