Dziś jest: czwartek 17 październik 2019 temp. dziś: oC
jutro: oC
Księga gości

Poznaj Białystok z audioprzewodnikiem

To nowy pomysł na poznanie Białegostoku. Zawieszamy na smyczy niewielkie urządzenie, na uszy – słuchawki i w drogę!!!. Stolicę województwa podlaskiego można już zwiedzać z audioprzewodnikiem.

 

Co to takiego audioprzewodnik?

Audioprzewodnik to niewielkie urządzenie umożliwiające odtwarzanie przygotowanych nagrań zawierających opisy zabytków i instruktaż dotyczący poruszania się po trasie. Posiadamy 40 zestawów audioprzewodników typu MOVI Guide Pro wraz z słuchawkami. Ponadto do każdego wypożyczonego urządzenia dołączamy foldery w postaci pocztówkowej mapy z legendą, na których oznaczone są wszystkie punkty zwiedzania.          

 

Lekcja historii Białegostoku z audioprzewodnikiem

Zabierz swoją klasę na wyjątkowy spacer po Białymstoku. Spotkacie niezwykłe postacie, poznacie piękne miejsca i zabytki oraz dowiecie się o tajemnicach i ciekawostkach związanych z Białymstokiem.

Audiowycieczka po Białymstoku to wyjątkowa, praktyczna i poprowadzona w niekonwencjonalny sposób lekcja historii naszego miasta. W ciekawym przekazie pomaga nam współczesna technika. Zamiast oglądać ilustracje w książce lub w Internecie uczniowie na własne oczy zobaczą opisywane zabytki, a historie z nimi związane zobaczą oczyma wyobraźni dzięki wspaniałej narracji profesjonalnego lektora. Wszystkie informacje wykorzystane w treści audioprzewodników są zgodne z obowiązującym stanem wiedzy historycznej, a ich zebraniem zajmował się doświadczony przewodnik miejski. Pozytywną opinię wystawili Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku – prof. Andrzej Lechowski, Dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich – Jolanta Szczygieł-Rogowska.

 

Co oferujemy nauczycielom i uczniom?

Wypożyczając audioprzewodniki dla grupy szkolnej (jednorazowo maks. 30 sztuk) powinniśmy się liczyć z minimum 1.5 godzinnym spacerem po Białymstoku. Spacer może być dłuższy, w zależności od tego, czy zdecydujemy się odwiedzić miejsca na trasie.

Audiowycieczka zaczyna się na dziedzińcu honorowym Pałacu Branickich, prowadzi przez ulicę Kilińskiego, Lipową, Krakowską, Kalinowskiego, Suraską, Aleją Bluesa, Akademicką kończąc w Ogrodach Branickich. Już na etapie rezerwacji wypożyczenia nauczyciel może otrzymać komplet materiałów dydaktycznych – to jest zakres tematyczny audiowycieczki, przygotowane przez zespół Centrum Informacji Turystycznej w Kurianach w postaci zestawu pytań sprawdzających dla uczniów (wysyłamy meilem) oraz mapkę centrum Białegostoku z zaznaczonymi miejscami audycji. W ten prosty sposób zdobyta wiedza zostanie podsumowana i utrwalona.

 

Miejsce wypożyczenia

Miejsce wypożyczenia urządzeń to siedziba firmy KAJAR w Kurianach 6. Istnieje możliwość dostarczenia i odebrania audioprzewodników bezpośrednio do/z Waszej Szkoły przez pracownika Centrum Informacji Turystycznej. Odbiór audioprzewodników proponujemy od poniedziałku do piątku między godziną 9.30 a 12.30 natomiast zwrot do godziny 1630. Jest możliwość indywidualnego ustalenia zasad czasu i wypożyczenia audioprzewodników (również w weekendy).

 

Koszt

Promocyjny koszt jednorazowego wypożyczenia audioprzewodnika to zaledwie 10 zł/osoba.

Cena zawiera:

Zachęcamy do odbycia lekcji historii Białegostoku w ciekawy i przystępny sposób. Po spacerze z audioprzewodnikiem możliwe jest uczestniczenie w aktywnej dyskusji z doświadczonym przewodnikiem miejskim w Centrum Konferencyjno-Bankietowym w Kurianach.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w Centrum Informacji Turystycznej w Kurianach lub tel. 664442070 bądź też drogą elektroniczną na adres cit@turystycznepodlasie.pl.

Rezerwacja powinna nastąpić min. na 3 dni przed proponowanym terminem lekcji. W odpowiedzi na e-mail prześlemy potwierdzenie rezerwacji wraz z materiałami dydaktycznymi dla nauczyciela.